Přeshraniční obchod s řepkou provozovala i firma Heel. Ta jí na Slovensko v roce 2012 vyvezla za víc než půl miliardy korun. A je nyní na policistech, aby zjistili, zda se Heel jen připletl ve špatný čas na špatné místo do řetězce podvodníků, nebo se na daňovém karuselu také podílel. Zakladatel firmy Miloš Marek v tom má jasno. „Kategoricky vylučuji, že bychom se podíleli na podvodech," uvedl pro MF Dnes.

„My sami jsme se stali obětí podvodu," tvrdí a policii proto prý už třikrát požádal o prošetření celého případu a popsal jí dopodrobna i koloběh „jeho" řepky.

Do potíží se Heel dostal kvůli tomu, že mu odběratelé nezaplatili za jím dodané zboží a Marek se pak domáhal svých peněz. Řetězec karuselových podvodů se přetrhl a spory mezi jednotlivými články přilákaly pozornost úřadů. Zcela nepravděpodobné není ani to, že některý z obchodníků na kauzu úřady sám upozornil ve snaze zamezit tlaku věřitele na vyplacení peněz.

Do případu vstoupil také Finanční úřad v Benešově a ten společnosti Heel nevyplatil daň z přidané hodnoty za čtyři měsíce za uskutečněný přeshraniční obchod. Berní úřad Heelu zablokoval přes 50 milionů korun a to benešovskou firmu přivedlo na buben.