Výtvarník tvrdí, že podoba vozů modelů Kodiaq a Karoq vychází v některých prvcích z jeho návrhů, čímž měla být porušena jeho autorská práva. Automobilka to odmítá. S tím, že Vovkaničovými návrhy vozu typu SUV, které výtvarník zástupcům firmy představil v roce 2010 (a které mu posléze byly vráceny s tím, že nepředstavují designový směr, jímž by se mladoboleslavský výrobce aut chtěl ubírat), se její designéři neinspirovali.

Žalobce je však přesvědčen, že na nových modelech lze nalézt prvky velice podobné jeho kresebným návrhům. Naopak mluvčí Škodovky Vítězslav Pelc trvá na tom, že design obou modelů je prokazatelně dílem značky Škoda. Žalobu proto označil za bezpředmětnou.

Odročení jednání provázené návrhem na smírné řešení potvrdili právní zástupci obou stran. Zatímco Petr Horáček reprezentující v jednací síni Vovkaniče vývoj v případu nechtěl komentovat s tím, že jednání nebylo ukončeno, Tomáš Dobřichovský zastupující akciovou společnost z Mladé Boleslavi poznamenal, že obě strany v neformálním jednání zatím k posunu nedospěly.

Mají nicméně dostatek času na to, aby se kompromisní řešení ještě pokusily nalézt. Soudkyně Pavla Peltrámová odročila jednání až na 18. únor. To, že soud poskytne oběma stranám sporu čas, aby se pokusily dospět ke smírnému řešení bez jeho účasti, je v podobných případech běžný postup.

Více informací o výtvarníkovi čtěte ZDE.