„Policisté provedli lustraci osoby a zjistili, že třicetiletý řidič má Okresním soudem v Benešově vysloven zákaz řízení všech motorových vozidel a to až do prosince letošního roku,“ potvrdila mluvčí Policie ČR Benešov Veronika Čermáková s tím, že řidiči policisté zakázali další jízdu a sdělili podezření ze spáchání přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Také další hlídka policistů si připsala na své konto, a to dokonce ve stejný den, tedy v pondělí 7. ledna, úspěch. Před devatenáctou hodinou zastavila v bystřické ulici K Líšnu dalšího třicetiletého muže řídícího automobil. Tentokrát to byl VW Transporter. „Na místě kolegové zjistili, že i tento řidič má vyslovený zákaz řízení všech motorových vozidel a to Městským úřadem v Benešově,“ uvedla benešovská policejní mluvčí.

Kromě toho že muž porušil nařízení úřadu, které se na něj vztahuje až do konce letošního roku, provedli u něj policisté také dechovou zkoušku pomocí přístroje Dräger. Test pak ukázal pozitivní hodnotu alkoholu v jeho dechu. „Policisté u řidiče na místě dále zjistili také přítomnost omamných a psychotropních látek,“ sdělila Veronika Čermáková.

Při kontrolách policisté používají jednoduchý a levný test hladiny THC, tedy látky obsažené v maríhuanových cigaretách. Test se provádí ze slin a výsledek je známý již po deseti minutách. Zda právě tento test na uvedenou zakázanou látku policisté v Bystřici prováděli, ale zpráva mluvčí neuvádí. Přesto je muž nyní podezřelý z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

Ale podle Veroniky Čermákové mu hrozí také postihy za další přestupky. „V případě odsouzení můžou oba řidiči strávit až dva roky za mřížemi. Vyšetřování je vedeno na svobodě,“ dodala policejní mluvčí.