Nemá na děti spadeno starší muž s podivnými sklony a nečestnými úmysly? Tahle otázka v polovině dubna doslova visela ve vzduchu v Tehově na Praze-východ i v širším regionu Říčanska. Jak radnice, tak policie varovaly veřejnost na základě informací o dvou případech, kdy právě v Tehově měl děti oslovit šedovlasý řidič v odhadovaném veku 50–60 let a vehementně je lákat do svého auta. Sice děti svezení odmítly a vlastně se nic nestalo, ale možná se stát mohlo. Nebo by se mohlo stát v budoucnu! A vyrojily se pak i další informace: nemělo se jednat jen o Tehov…

Zatím se zdá, že rozruch byl zbytečný. V souvislosti se zvěstmi z Tehova se říčanským policistům přihlásil muž, který rovnou řekl: ano, tím řidičem jsem byl já. S tím, že se nemá za co stydět. Za nepříznivého počasí viděl jít po ulici osobu, jež se mu jevila jako dospělá mladá žena. A právě v souvislosti s nepohodou se rozhodl nabídnout jí svezení. Že jde o nezletilé dítě, zjistil, až když tuto postavu oslovil. A poté, co dívka odmítla, z místa odjel. Toť vše.

Sám se pak přihlásil, aby nedorozumění vysvětlil, když zjistil, že se policie o událost zajímá, informoval komisař oddělení tisku a prevence územního odboru pro Prahu-venkov: Jih Zdeněk Chalupa. „V tomto případě nebyly zjištěny skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že by se muž dopustil protiprávního jednání,“ uvedl. Připomněl, že když se policisté zajímali o možné podobné události, získali poznatky o případu z Říčan. Prověřování ukázalo, že ani tam se nejednalo o reálné nebezpečí: vyšlo najevo, že se jedná o zcela smyšlenou událost, která se zrodila pouze v dětské fantazii.

Tečku za případem to však ještě neznamená. „Dalšími informacemi, které byly policistům předány, nebo je sami při prováděném šetření zjistili, se nadále zabývají a postupně je prověřují,“ připomněl Chalupa, že některé poznatky stále zůstávají ve hře.