Napadl spolužáka a nejspíš i s pomocí jednoho z rodičů! Neuvěřitelný případ teď vyšetřuje policie v Kosmonosích na Mladoboleslavsku. Žáci tamní základní školy se dostali do menší potyčky. Na tom by nebylo nic moc zajímavého, kdyby se do toho nevložil otec jednoho z nich.

Matka podala trestní oznámení

Mladoboleslavská policie teď prověřuje variantu, že muž pomohl svému synovi, aby zbil spolužáka. Matka napadeného žáka už na něho podala trestní oznámení.

„Policie prošetřuje případ jako přestupek, který může být předán na přestupkovou komisi magistrátu. Pokud se jej ale dopustila osoba mladší patnácti let, může být případ odložen,“ řekl Boleslavskému deníku policejní mluvčí Ladislav Mareš. Za přestupek hrozí jen peněžní pokuta, ale pochopitelně může být případ ještě i přehodnocen.

K potyčce došlo při cestě ze školy, kdy se měli kluci postrkovat. Podle verze napadeného chlapce si jeho protivník zavolal na pomoc tátu. Ten přijel, držel napadenému ruce za zády a umožnil tak synovi, aby spolužáka zbil. Ten mu údajně dal tři rány pěstí do hlavy. Jako první to uvedla Televize Nova v Televizních novinách.

"Otec držel klukovi ruce"

„Jeho syn ukázal na mého syna, jeho otec ho chytil, ruce mu držel vzadu a pobízel syna, aby ho mlátil,“ řekla matka zbitého žáka Televizi Nova. Jak se vše přesně odehrálo, ovšem musí vyšetřit policie, která vyslechne jak rodiče, tak i děti.

Vedení školy však v celé kauze nevidí žádné velké drama. „Rodiče si tady všechno vyříkali, pán se omluvil jak mamince, tak synovi,“ sdělila zástupkyně ředitele kosmonoské základní školy Lenka Černá. To však rodičům zmláceného dítka nestačí. „Pán se mi sice omluvil, ale i tak trestní oznámení nestáhnu,“ dodala jeho matka.