Začala naprosto nevinně, běžnou silniční kontrolou 
v benešovské Čechově ulici. Jenže k ní vlastně ani nedošlo.

„Plynový pedál vozidla řidič sešlápl ve chvíli, kdy hlídku spatřil," popsala benešovská policejní mluvčí Eva Stulíková s tím, že mladík, v domnění, že policistům ujede, projel celou benešovskou ulicí a pokračoval 
v jízdě ven z města. „Na opakované světelné a zvukové výzvy k zastavení ale nereagoval," připomněla mluvčí.

První krizový okamžik zběsilé jízdy mladík ještě zvládl, když narazil předním kolem svého volkswagenu do obrubníku mostu v Bedrči.
„Pokračoval však v jízdě 
a v Soběhrdech, v levotočivé zatáčce už řízení nezvládl 
a havaroval," přiblížila prvotní následky agresivní rychlé jízdy Eva Stulíková.

Ani to ale nebyl konec honičky. Nezraněný mladík auto nechal v porostu svému osudu a utíkal před policisty po poli. Tam se před muži zákona ještě chvíli schovával, ale po jejich opakovaných výzvách nakonec úkryt opustil a začal s nimi spolupracovat.

„Dechová zkouška na přítomnost alkoholu byla negativní, orientační zkoušku na přítomnost omamných a psychotropních látek v organismu ale odmítl, stejně jako odborné lékařské vyšetření," připomněla benešovská policejní mluvčí Eva Stulíková.

Následoval pak rutinní postup – zadržení řidičského průkazu a postoupení případu do dalšího správního řízení na příslušný úřad. Z jeho rozhodnutí mladému riskérovi hrozí až dva roky trvající zákaz řízení a pokuta od 25 do 50 tisíc korun.

Také další, pětatřicetiletý řidič chtěl policistům utéci. Toho hlídka dopravních policistů z Benešova kontrolovala na mezinárodní silnici E55.
„Na jeho nestandardní jednání upozornili na lince 158 ostatní řidiči, kterým se nelíbilo, že v těchto místech nebezpečně předjíždí," uvedla benešovská policejní mluvčí.

Policejní kontrola pak odhalila důvod mužova sebevědomí – více než dvě promile alkoholu v dechu!

„Během kontroly ale muž začal z místa utíkat. Tvrdil, že má problémy ve vztahu a chce spáchat sebevraždu," sdělila benešovská policistka.
Ani jeho běžecký výkon ale úspěšný nebyl. Policisté jej brzy dostihli a na místo přivolali i zdravotnickou záchrannou službu. Jízda opilého řidiče pak skončila na protialkoholní záchytné stanici.

„Za spáchání trestného činu ohrožení pod vlivem návykové látky mu nyní hrozí až rok odnětí svobody, zákaz řízení motorových vozidel na dva roky, a také peněžitý trest až do padesáti tisíc korun," dodala Eva Stulíková, tisková mluvčí Policie České republiky Benešov.