„Ten je nyní podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ potvrdila mluvčí Policie ČR Benešov Veronika Čermáková.

Jeho příběh se odehrál v neděli 21. února. Krátce po třetí hodině odpoledne ho zastavili na silnici druhé třídy číslo 114 v Jírovicích, místní části města Bystřice, policisté z benešovského oddělení hlídkové služby. „Řidič do Jírovic přijel po silnici od Neveklova,“ připomněla policejní mluvčí s tím, že policisté muže vyzvali, aby se podrobil dechové zkoušce. To řidič neodmítl a testovací přístroj Dräger v jeho dechu odhalil téměř tři promile alkoholu.

Tak vysokou hladinu jedu v krvi hodnotí lékaři jako těžkou opilost, která se projevuje neschopností samostatně chodit, nesrozumitelným blábolením a poruchami chování. Současně v tomto stavu u opilce může významně růst sebevědomí doprovázené agresí. Pijákovi hrozí ztráta kontroly a paměti a je proto až s podivem, že v takovém stavu muž zvládl bez toho, aby ohrozil další účastníky silničního provozu, dojet z Neveklova do Jírovic. Urazil při tom bezmála deset kilometrů plných zatáček.

„Muž se po orientační kontrole dechu podrobil také lékařskému vyšetření, které je spojeno s odběrem krve. Jeho výsledky ale vzhledem k neukončenému vyšetřování sdělovat nebudeme,“ doplnila benešovská policejní mluvčí Veronika Čermáková.