„Slyšel jsem, že měl prodavač rozbitou hlavu,“ uvedl jeden z mužů procházejících kolem místa činu. Zda je tato informace podložená skutečností, ale policisté potvrdit nechtěli. „Dnes vám nic nepovím,“ uvedla asi v půl desáté dopoledne přímo v Táborské ulici mluvčí benešovské Policie ČR Veronika Čermáková na dotaz Deníku.

Nad tím, že se něco děje v pivovarské prodejně se podivoval také prodavač z nedaleké trafiky. Ten se s prodavačem z pivovarské prodejny pokoušel spojit. „Nemůžu se dovolat kamarádovi z té prodejny. Snad se mu nic nestalo. Právě jemu bych to nepřál, je to fajn kluk,“ dodal s pohledem upřeným směrem k pivovarské prodejně.

U pivovaru zasahovala také rychlá sanita s posádkou benešovské zdravotnické záchranné služby. „Pacienta se střelným poraněním hlavy transportoval po podání neodkladné první pomoci a intenzivní práci záchranářů na místě vrtulník do pražské Ústřední vojenské nemocnice,“ uvedla mluvčí ZZS Středočeského kraje Petra Effenbergerová.

Podle nepotvrzených informací se nejednalo o násilný trestný čin, ale o osobní tragédii. Muž se pravděpodobně pokusil o sebevraždu.