Jedním z nejčerstvějších zážitků se pochlubila strážnice sloužící v téměř ryze mužském kolektivu. Řešila přestupek, při němž řidička zaparkovala vozidlo téměř pod značkou Zákaz zastavení. Příhodu pro čtenáře Benešovského deníku převyprávěl velitel strážníků Luboš Baranec.

„Paní zastavila na místě, kde je to zakázané a šla si nakoupit. Jako omluvu pro své jednání vysvětlila strážnici, že jí stydne mléko,“ usmívá se při vyprávění Baranec s tím, že si strážnice myslela, že mléko stydne někde doma, v kuchyni, na plotně. Ale řidička jen dlaněmi ukázala na svá ňadra a dodala, že je čerstvou, tedy kojící matkou.

Další úsměvný příběh se odehrál také kvůli zastavení na nesprávném místě.

Asi čtyřicetiletý řidič na otázku, proč s vozidlem stojí u chodníku, který je ohraničený žlutou, souvislou čárou, odpověděl, že vlastně ani neví, co ono vodorovné značení znamená.

„Tvrdil, že se domníval, že se takto označuje obrubník, aby o něj nezakopli chodci. Je prý to podobné, jako se vyznačuje první a poslední stupeň schodiště,“ řekl Baranec.

Strážníci sloužící v Benešově se ale kromě veselých historek musejí vypořádat i s těmi méně úsměvnými.

„Před časem se jeden z benešovských občanů opil tak, že nebyl schopen ani chodit, ani mluvit. Přes kolečko v nemocnici a lékařskou prohlídku muže strážníci převezli do Kolína do protialkoholní záchytné stanice. Ještě před transportem pod něj prozřetelně rozložili pláštěnky. Ty našly uplatnění v sázavských serpentinách. Muž se při cestě pozvracel,“ konstatoval velitel strážníků Luboš Baranec.

Městským policistům pak nezbylo nic jiného, než automobil vyčistit. Opilec bude platit za transport i za noc v kolínském zařízení.