Incident se odehrál 4. září v ulici V Údolí a 5. Května v Říčanech. Dívky z místa okamžitě utekly a celou událost oznámily rodičům. Podle výpovědi dívek muž za celou dobu nepromluvil. Na základě té se pak policii podařilo sestavit identikit (pozn.red. portrét hledané osoby) možného podezřelého. 

„Byl ve věku zhruba 20 let, asi 175 cm vysoký, štíhlé až střední postavy. Měl světlejší hnědé vlasy s ofinou, světlejší oči a neměl vousy. Oblečen měl být do modrého trička s krátkým rukávem a šedých teplákových kraťasů," sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

U Městského soudu v Praze v pondělí pokračovalo hlavní líčení v kauze pražské vraždy léčitele z Kutné Hory, kde jako jedna ze dvou obžalovaných žen figuruje kutnohorská zubařka.
Soud propustil z vazby kutnohorskou zubařku obžalovanou z vraždy vůdce sekty

Do současné doby se policistům nepodařilo vypátrat zmíněného muže ani získat konkrétnější poznatky k jeho osobě, proto police prosí o pomoc veřejnost. 

„Pokud znáte mladého muže, který by mohl odpovídat sestavenému identikitu nebo jste si muže odpovídajícího popisu ve zmíněný den v Říčanech všimli, kontaktujte prosím policisty na lince 158 nebo přímo říčanské policisty na tel. číslo 735 785 921," dodala Schneeweissová.

Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu výtržnictví, za což v případě dopadení a prokázání viny, hrozí mladíkovi 2 roky ve vězení.