„Na tísňovou linku hasičů v tu dobu oznámil volající, že projížděl kolem domu, z jehož oken šlehaly plameny,“ potvrdila Veronika Švorcová Mocová z Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje.

„Po dojezdu první jednotky k požáru hasiči zahájili průzkum objektu, zda se v něm nikdo nenachází. Průzkum hasičů v dýchací technice probíhal s maximální obezřetností, protože tam bylo podezření, že je v domě varna drog. Z důvodu silného zakouření objektu ale nebylo možné s určitostí říci, zda je někdo uvnitř. To, že se tam nikdo nenachází se potvrdilo až po uhašení ohně a odvětrání místa,“ vysvětlila mluvčí s tím, že během zásahu se v okolí hořícího domu pohyboval muž, který před zraky hasičů rozbil okno a vloupal se do automobilu jednoho z členů jednotky SDH, který k události přijel vlastním autem.

Honička trvala jen krátce

Následovala krátká honička při které policisté dopadli a zajistili muže roč. 1988. „Policisté prozatím zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu poškození cizí věci (sazba až rok vězení). Obvinění zatím žádné nepadlo. To, jestli ten samý muž má něco společného i s požárem, je zatím předmětem dalšího šetření. Na základě rozhodnutí lékaře byl muž umístěn do psychiatrické nemocnice,“ informovala policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Sázava v pondělí 22. ledna 2024 v úseku mezi jezem v Týnci a lávkou pod hradem Zbořený Kostelec.
Víte co je dřenice? Ledy plující po řece Sázavě pozorují lidé i vodní ptactvo

Krátce po půl deváté ukončili hasiči zásah a na místě zůstali dalších dvanáct hodin pouze místní dobrovolní hasiči Postupice. „Vyšetřovatel hasičů odhadl škodu na budově na 300 tisíc korun. Příčinou vzniku požáru je s největší pravděpodobností úmyslné zapálení. Rychlým zákrokem hasičů byla uchráněna přilehlá budova a celá událost se obešla bez zranění,“ dodala mluvčí HZS.