Tam nastoupila v roce 2012, ale neprošla preventivní prohlídkou. Vedoucí oddělení ji měl postavit mimo službu, ale neudělal to. Její zdravotní stav se postupně zhoršoval, a protože částečně ztratila sluch, vedoucí jí přikázal, aby nosila pro ochranu sluchu střelecká sluchátka. Právě to považuje policistka za degradaci policejního sboru.

Petra Lhotáková si také stěžuje na to, že jí čechtický vedoucí Jiří Anděl přesadil z kanceláře do výslechové místnosti, kterou snímala kamera a díky ní jí vytýkal, že nedostatečně věnuje čas pracovní době, že během ní se zabývá i dalšími věcmi.

„Bylo jasné, že mě sleduje," tvrdí podpraporčík Petra Lhotáková, členka policejních odborů, podle níž šikana trvá už nejméně rok, nikdo prý ji neřeší a policie prý dokonce její stopy zahlazuje.

Loni v pátek 7. listopadu ji pak našla uklízečka v bezvědomí samotnou na služebně. Poté skončila hospitalizovaná v benešovské nemocnici. Případ se dostal také na stůl ombudsmance.

Benešovský deník proto zaslal otázky týkající se Petry Lhotákové také vedoucímu Územního odboru Benešov Pavlu Havránkovi.

„V tomto případě probíhá stále řízení ve věci služebního poměru, které je neveřejné. K případu proto nelze v současné době podat jakékoli konkrétní informace. Délka každého konkrétního případu je individuální a je ovlivňována mnoha faktory. V tomto případě především délkou pracovní neschopnosti této policistky. Interpretaci celé situace ze strany policistky nám nepřísluší nikterak komentovat," uvedl plukovník Pavel Havránek.