Těžké chvíle zažila obyvatelka Voticka, ke které se začala do domu dobývat mladá žena. Naštěstí na nic nečekala a zavolala policii. Její včasný zásah zřejmě zachránil jeden život. „Oznamovatelka nám telefonicky sdělila, že jakási žena bouchá na dveře jejího bydliště a nadává jí,“ potvrdila mluvčí benešovské Policie ČR Veronika Čermáková.

Policisté ihned vyrazili na místo. Mezitím se ale situace uklidnila. Avšak jen zdánlivě. Žena, která policisty zavolala, popsala, co se přesně stalo, ale hlavně označila tu, která se k ní snažila dostat.

Policisté se ji následně vydali hledat. Naštěstí ji objevili rychle. Žena totiž seděla v tmavém místě terasy a v ruce držela veliký kuchyňský nůž. Na policisty neútočila, ale hrozilo, že si ublíží sama sobě. „Policisté s ní proto neustále komunikovali. Žena na ně působila velmi rezignovaně a chtěla, aby odešli,“ popsala následující chvíle na terase policejní mluvčí Veronika Čermáková.

Nakonec policisté uspěli. Podařili se jim nůž ženě vzít. Poté, co ji uklidnili, zjistili, že je pod vlivem alkoholu. Dechová zkouška jí naměřila 0,79 promile. „S ohledem na její aktuální zdravotní stav přivolali zdravotnickou záchrannou službu a za asistence další policejní hlídky ji předali záchranářům. Ti ji pak převezli do psychiatrické léčebny,“ dodala policejní mluvčí.

Zda byl spouštěčem agresivního jednání ženy stres, nedostatek času a náročné zaměstnání, nebo dokonce všechno dohromady, prokáže až vyšetření. Psychiatři ale právě výše zmiňované okolnosti nejčastější hodnotí jako spouštěče depresí. Duševní vyrovnanost člověka však mohou ovlivnit i další okolnosti. „Pokud se často objevují zprávy o sebevrazích, začne takových případů přibývat. Je to dokázané analýzami. Člověk, který si o sebevraždě přečte, může později nabýt dojmu, že to není nic tak těžkého,“ upozornila policistka Dana Čírtková.