„Dostali jsme anonym o tom, že se na radnici v Benešově uskutečnily nějaké finanční transakce bez vědomí rady města nebo zastupitelů. Dokumenty k tomu jsme ale zaslali kolegům v jiném okrese,“ vysvětlil ve středu 1. února šéf benešovských policistů Pavel Mareš.

Důvodem takového opatření benešovských policistů byla snaha vyloučit případná podezření o podjatosti.

„Ke konkrétním osobám se nemohu vyjadřovat. Ale případem, který se týkal činnosti Městského úřadu Benešov, se zabývali moji kolegové z oddělení hospodářské kriminality,“ potvrdil Martin Filipovič, šéf oddělení obecné kriminality Policie ČR Praha venkov – jih, které se případem zaslaným z Benešova zabývalo.

„Po prověření všech skutečností jsme došli k závěru, že v uvedené věci nedošlo ke spáchání trestného činu, proto jsme věc odložili,“ sdělil Martin Filipovič.

O tom, zda si policisté odvezli z benešovské radnice ke zkoumání také nějakou výpočetní techniku, se nechtěl Martin Filipovič vyjadřovat.

„Postupy vyšetřování bych pro tisk nerad rozebíral do hloubky,“ dodal Filipovič.

Policisté však potvrdili, že pisatel anonymu prostředí benešovské radnice dobře zná.

„Posílání anonymů je věcí toho, kdo ho psal. Já na to ze své strany nemám co říci. Jestli má někdo nějakou zášť nebo vyvíjí snahu mě poškodit, to nevím. Co na to mám říci?“ uvedl ve středu 1. února místostarosta Benešova Tomáš Podhola.