„V této souvislosti proto žádáme veřejnost o pomoc,“ uvedla Veronika Čermáková, tisková mluvčí Policie ČR Benešov.

O tom, že policisté pachatele najdou, není příliš přesvědčený řidič Václav z Benešova, který si ale nepřál zveřejnit své příjmení. „Mně také jednou někdo vybral auto. Policisté zloděje nenašli. Kdybych ho chytil, vyřídil bych si to s ním na místě sám,“ uvedl.

Při všech v poslední době zaznamenaných krádežích se pachatel dostal do kabiny vozů a bral, co mu přišlo pod ruku. A protože každý případ policisté pečlivě zaevidovali a dali o něm vědět prostřednictvím interního sdělovacího systému svým kolegům, zjistili, že se jednotlivé krádeže nápadně podobají způsobem provedení.

„Z toho vyplývá, že na několika místech Benešovska řádí nejspíše jeden a tentýž pachatel nebo skupinka více pachatelů,“ připomněla Veronika Čermáková s tím, že pachatel pokaždé vnikl do vozidla a z jejich interiéru si odnesl cokoliv - batoh, finanční obnos, mobilní telefon, nářadí, nebo dokonce sluneční brýle.

Při vloupání do auta stojícího u vlakového nádraží v Choceradech v noci z 3. na 4. září zaznamenala kamera projíždějící automobil Audi pravděpodobně stříbrné barvy. Vozidlo by podle policistů mohlo patřit pachateli a policisté by proto uvítali případné svědectví.