„K nedodě došlo na přechodu pro pěší nedaleko Střední zemědělské školy Benešov ve čtvrtek 17. října, v půl osmé ráno," připomněl policista.
Po nárazu vozidla do chodkyně, studentky zmiňované školy, řidička zastavila a dívce pomohla na nohy. Podle svědectví se ještě slovně ujistila, zda je v pořádku.

Pak dívka odešla do školy a žena odjela. Jenže později se dívce v učebně přitížilo. S bolestmi hlavy ji na vyšetření do Prahy doprovodila její matka. A celou záležitost začala prošetřovat policie.

„Zatím neznáme ani tovární značku vozidla," uvedl Radek Štika s tím, že se doposud vyslechnutí svědkové shodují pouze na tom, že vůz byl světlý. Nejspíš stříbrný. „Víme také, že události bylo svědky více studentů," dodal policista.

Ten se nyní obrátil na Benešovský deník s výzvou pro svědky, kteří by do případu mohli vnést světlo. Policisté potřebují zjistit také bližší informace k vozidlu nebo řidičce, která ho řídila.

Podle dosavadních zjištění to byla žena ve věku 30 až 35 let. Svědci by se měli přihlásit na Dopravním inspektorátu Policie ČR ve Vlašimské ulici nebo na telefonu 974 871 261.

„Tímto také žádám řidičku, která má účast na nehodě, aby se přihlásila na dopravním inspektorátu," dodal policista Radek Štika.