„Zápas je zařazený mezi riziková utkání a kvůli tomu přijímáme také mimořádná bezpečnostní opatření," uvedl Pavel Mareš, šéf policistů na Benešovsku.
Policisté očekávají, že s Klokany přijede z Prahy do Vlašimi početná skupina fanoušků. Podle Mareše by jich mělo být zhruba 400.

A právě tomu bude v sobotu odpovídat také nasazení policistů. Na stadionu, ale také v ulicích kolem něj. Do kontrol a udržení pořádku se tam zapojí až sto dvacet unifomovaných policistů i řada dalších, kteří splynou s davem v civilních šatech.

„S mimořádným opatřením ale začneme už mnohem dříve, než začne utkání," připomněl šéf policistů.

Právě proto by se mohlo stát a nejspíš se i stane, že vpouštění fanoušků na stadion nepůjde tak rychle, jako obvykle.

Podle rad policistů a pořadatelů by se na stadion měli fanoušci vydat nejméně půl hodiny před výkopem.

Před vstupem na stadion je totiž čekají důkladné kontroly. Policisté před vstupem na stadion odeberou fanouškům všechny předměty, které by se případně mohly stát zbraněmi a samozřejmě také zábavnou pyrotechniku. V přístupové, tedy Kollárově ulici vedoucí ke sportovišti, zítra kromě policistů nezaparkuje nikdo jiný.

Parkování v okolí stadionu ale budou organizovat pořadatelé utkání a kontrolovat ho budou také vlašimští strážníci.

„Vyzývám proto fanoušky, aby měli trochu tolerance a trpělivosti a řídili se pokyny pořadatelů a samozřejmě také pokyny policistů," doplnil šéf benešovských policistů Pavel Mareš s tím, že pro případ násilných projevů budou přímo na místě připraveni zakročit také policisté ze speciálních pořádkových jednotek.