Osobně se s ní setkal a v kontaktu spolu byli asi jeden rok. V ženě vzbudil zdání, že má zájem o trvalejší partnerský vztah. Využil její důvěřivosti a pod různými nepravdivými záminkami z ní vylákal mimo jiné finanční hotovost ve výši sedmdesáti tisíc korun na údajné doplacení leasingu na osobní auto a na doplacení nájmu pronajatého bytu. Protože žena tak velkou finanční částkou nedisponovala, peníze si půjčila u jednoho bankovního domu. Dále pod záminkou krádeže notebooku z auta, muž poškozenou přesvědčil a ta na splátky zakoupila v prosinci roku 2006 nový notebook. Koupi zdůvodnil také tím, že mu nikdo neposkytne na jeho zakoupení úvěr. Nový počítač si odvezl a poškozená ho již nikdy neviděla.


Muž ženě přitom sliboval, že jí všechny peníze vrátí formou měsíčních splátek. K placení se však neměl, stále si vymýšlel nové důvody, pro které nemůže dluh splácet. Poškozená začala po několika měsících tušit, že není něco v pořádku a rozhodla se po něm peníze intenzivně vymáhat. Muž se dál vymlouval a na jaře roku 2007 se s poškozenou přestal stýkat. Do současné doby jí peníze nevrátil.

Protože policisté šetřením zjistili, že je pravděpodobné, že jednání muže nebylo ojedinělé, žádají proto ženy, které podobným způsobem oslovil a podvedl, případně se je pokusil podvést, aby kontaktovaly policisty na linku 158 nebo zavolaly na telefonní čísla: 974 871 101, 974 871 320, 974 871 321.