„V úterý kolem desáté hodiny večer se trojice podezřelých, ve věku čtyřiatřicet, třiatřicet a jednatřicet let pokusila odcizit osobní vůz Škoda Octavia v hodnotě nejméně tři sta třicet tisíc korun,“ uvedla Zuzana Stránská, tisková mluvčí benešovské policie s tím, že vůz patřil pětapadesátiletému řidiči z Prahy, který měl auto zaparkované před rekreační chatou stojící u silnice III/11124 na výjezdu z obce Divišov na Všechlapy.

„Pachatelé dosud nezjištěným předmětem navrtali díru nad zámkem u levých předních dveří, ale vůz se jim nepodařilo odemknout. Proto od svého úmyslu upustili a z místa činu odjeli,“ vysvětlila Stránská.

Zanedlouho po nezdařené akci ukrást auto tutéž trojici v obci Ctiboř kontrolovala policejní hlídka z Vlašimi. Ta všechny muže zadržela a následně zjistila, že ve vozidle mají věci, které slouží k vloupání do vozidel, aby poté mohli s odcizeným vozidlem odjet.

Podezřelé, kteří svým protizákonným jednáním způsobili na Škodě Octavia škodu zhruba patnáct tisíc korun, policisté eskortovali na obvodní oddělení ve Vlašimi k výslechu. Odtud na pokyn státního zástupce Okresního státního zastupitelství Benešov je muži zákona propustili na svobodu.

Proti trojici lumpů bylo zahájené trestní stíhání a jsou podezřelí ze spáchání přečinu krádeže ve stádiu pokusu a poškození cizí věci. Za jejich čin jim hrozí trest odnětí svobody na jeden až pět let.