V objasnění násilného trestného činu kriminalistům významně pomohli svojí všímavostí občané, za co jim patří upřímný dík. Kriminalisté tak objasnili poslední z letošních osmi vražd, která jim chyběla ke stoprocentní úspěšnosti.

Jihočeští kriminalisté zahájili trestní stíhání osmačtyřicetiletého muže z Táborska pro trestný čin vraždy. Pachatel byl umístěn do policejní cely a zároveň byl státnímu zástupci podán podnět k návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Kriminalisté u obviněného muže zajistili nelegálně drženou zbraň i další předměty, které mají úzkou souvislost se spáchaným trestným činem. Motivem měla být tíživá finanční situace pachatele.

"Už mi ho nic nevrátí. Děti pláčou, protože nedostaly šanci se s ním rozloučit. Nijak nejde na takovou věc někoho připravit," reagovala na zprávu o dopadení pachatele manželka zavražděného Zdeňka Matoušková z Benešova.

Vše se odehrálo podle krajské policejní mluvčí Jany Kameníkové 1. dubna.

Šestatřicetiletý obchodní zástupce Josef Matoušek z Benešovska, který se zabýval prodejem motorových olejů, se pohyboval na Českobudějovicku a Českokrumlovsku, kde měl obchodní jednání.

Naposledy byl spatřen ve 13.30 hodin v Třeboni, kde absolvoval pracovní schůzku.

"Osudnou se mu zřejmě stala zastávka na odpočívadle u silnice mezi obcemi Lomnice nad Lužnicí a Veselí nad Lužnicí. Tady si zřejmě do služebního vozidla Škoda Octavia k poškozenému přisedl vrah. Co se pak ve vozidle odehrálo, je předmětem dalšího šetření kriminalistů," popisuje poslední chvíle oběti Kameníková.

Vše skončilo zastřelením šestatřicetiletého muže na lesní cestě mezi obcemi Záblatí a Mazelov, kde jeho tělo ještě téhož dne nalezl náhodný řidič, baštýř z nedaleké bašty.

Vrah měl krátce po činu vybrat na platební kartu poškozeného muže finanční hotovost. O druhý výběr se měl pokusit o pár hodin později u jiného bankomatu.

Jeho portrét v souvislosti s vraždou policie zveřejnila. "V objasnění násilného trestného činu kriminalistům významně pomohli občané, za což jim patří upřímný dík. Kriminalisté tak objasnili poslední z letošních osmi vražd, která jim chyběla ke stoprocentní úspěšnosti," uvedla jihočeská mluvčí Kameníková.

Související články:

http://benesovsky.denik.cz/cerna_kronika/prodejce-z-chotysan-zavrazden20080403.html

http://benesovsky.denik.cz/zlociny-a-soudy/pravdepodobny-vrah-muze-z-chotysan20080625.html