„Benešovští kriminalisté sdělili muži podezření ze spáchání přečinu výtržnictví, za což mu hrozí až dva roky odnětí svobody,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

U muže s pistolí v ruce byli jako první strážníci benešovské městské policie. „K případu jsme vyjeli proto, že nás o součinnost požádal operační důstojník Policie ČR,“ připomněl velitel Městské policie Benešov Radek Stulík. Jeden ze strážníků zajistil u hlavní drážní budovy zákaz vstupu veřejnosti, další dva v neprůstřelných vestách navázali s ozbrojencem kontakt.

Benešovské vlakové nádraží v noci.
Muž na vlakovém nádraží v Benešově hrozil s pistolí v ruce sebevraždou

Muž, který prohlašoval, že spáchá sebevraždu skokem pod vlak ale se strážníky odmítl jednat a dožadoval se příchodu policistů. Kvůli hrozící sebevraždě se dokonce před Benešovem zastavily vlaky. Zhruba po deseti minutách pak na místo dorazily dvě hlídky policistů a ti muže nakonec zpacifikovali. Zjistili, že zbraň je pouze „plynovka“ a také to, že je její držitel opilý. Noc proto strávil na policii a později mu kriminalisté sdělili podezření ze spáchání přečinu výtržnictví.