Přes čtvrt milionu korun obsahovaly dvě příruční pokladničky, které si odnesl začátkem srpna z prodejny čtyřicetiletý muž z Tachovska, po němž nyní pátrají benešovští kriminalisté. Jeho o dva roky staršího komplice z Břeclavi už policisté zadrželi, vyslechli a obvinili ze spoluúčasti na trestném činu krádeže.

Hledaný zloděj z Tachovska se ve středu 5. srpna dopoledne vloudil do neuzamčené kanceláře prodejny stavebnin, kde bez použití násilí vyndal ze skříně dvě příruční pokladničky, z nichž jedna byla uložená v černém batůžku.

Když opustil areál, zavolal svému dvaačtyřicetiletému kumpánovi a pochlubil se mu úlovkem. Spolupachatel před polednem přijel pro zloděje Škodou Felicii před firmu, vyzvedl ho a společně odjeli k chatové oblasti mezi Čerčany a Poříčím nad Sázavou.

Z vypáčených pokladniček vyndali peníze a prázdné je zakopali. Schránky obsahovaly 259 tisíc korun.

Po hlavním aktérovi krádeže peněz na Divišovsku vyhlásili ve středu benešovští kriminalisté celostátní pátrání. Jedná se o čtyřicetiletého Miloslava Šípa z Tachovska, který se narodil 4.6.1969. Ve středu 2. prosince zahájil komisař Skupiny kriminální policie a vyšetřování jeho stíhání pro trestný čin krádeže.

Ve středu 9. prosince požádal veřejnost o pomoc při zjištění místa pachatelova pobytu nebo pohybu. Policisté přivítají informace na lince 158 nebo 974 871 320.