„Pracuji jako sestra sedmatřicet let a to, co se děje v polední době, jsem nikdy nezažila,“ hodnotí Vlaďka a popisuje, jak k úrazu došlo.

Na internu přivezli silně opilého pacienta. Pomočeného a pokáleného. Kvůli verbální agresi zdravotníci přivolali na pomoc sanitáře. Nepomohlo, a tak i policisty. Ani to agresora neuklidnilo. Ošetření odmítal a nechtěl se ani převléknout do čistého a suchého.

„Pán ročník 1945 měl přes dvě promile alkoholu a strašnou sílu. Sprostě nám nadával a pak kolem sebe začal kopat. Zasáhl mě do palce ruky,“ připomněla sestra, která bude ještě následující dva týdny poraněný prst rozhýbávat. Zda poté půjde do práce, netuší.

„Za poslední dva měsíce byla na interně už tři napadení personálu. V prvních dvou případech skončila modřinami bez pracovní neschopnosti. Poslední incident vyšetřuje policie jako ublížení na zdraví a výtržnost,“ potvrdil mluvčí nemocnice Petr Ballek.

Podle Vlaďky by bylo zapotřebí zřídit na Benešovsku záchytku. Opilci jsou stále častěji agresivní a končívají právě v nemocnici.

„Muž, který mi ublížil, měl údajně kolaps. Proto ho přivezla sanita. Byl ale silně opilý. Copak takového člověka můžeme uložit vedle opravdu nemocného člověka?“ ptá se sestra. „Mrzí mě, že se k nám lidé takto chovají. Jsme tu pro ně a nezasloužíme si takové jednání,“ dodala Vlaďka.

Vyjádření Policie ČR v Benešově
Dne 2. dubna krátce před devátou hodinou večerní jsme přijali oznámení o slovním a fyzickém napadání ze strany muže, které směrovalo k personálu benešovské nemocnice. Na situaci jsme ihned reagovali. Policisté na místě za použití donucovacích prostředků muže zajistili. Policisté také u muže provedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní. V dané věci jsme zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů ublížení na zdraví a výtržnictví. Za uvedené přečiny muži v případě prokázání viny hrozí tříletý trest odnětí svobody.
Veronika Čermáková, policejní mluvčí