Anglický cestovatel chtěl poznat všechny kouty Evropy. Kvůli českým zlodějíčkům, kteří ho připravili o vše, co měl, však skončil na dva dny bez dokladů a bez koruny v kapse jako benešovský bezdomovec.

Čtyřiašedesátiletý putovatel z Velké Británie v pátek 5. června nastoupil v Českých Budějovicích do vlaku s domněním, že vystoupí v Praze, kde navštíví památky.

„Při jízdě vlakem mu ale neznámý kapsář ukradl tašku s doklady a penězi,“ uvedl velitel městských strážníků Luboš Baranec.
Pachatel mu nenechal vůbec nic, proto tím anglicky mluvícímu seniorovi způsobil velké problémy.

„Pán měl strach z průvodčího, kterému by jen těžko vysvětlil, proč nemá jízdenku, doklad totožnosti ani peníze, tak z vlaku na benešovském nádraží radši vystoupil,“ řekl velitel.

Ve městě ztracený jako jehla v kupce sena anglický důchodce bez peněz pobýval dva dny. Jeho snaha domluvit se rukama či nohama byla marná. Snažil se vysvětlit svou situaci, ale nikdo z oslovených o pomoc na něj nebral zřetel ani se nesnažil mu porozumět, proto výletníkovi nezbylo nic jiného, než přespat v přírodě.

„Brit strávil dvě noci v lese za městem, ustlat si musel v seníku,“ dodal Baranec.

V neděli (7. června) se toulal u hřbitova, kde poprvé v Čechách narazil na přívětivého člověka, který se mu snažil porozumět.

„Dotyčný ale anglicky neuměl, proto se vydal na služebnu městské policie. Strážníci pána vyslechli a hlídka si poté pro Angličana přijela. Ten policistům vylíčil, co se ve vlaku přihodilo. Cizinec se musel nějak dopravit do Prahy na Britské velvyslanectví, proto hlídka spolu s velitelem směny odvezla pána na nádraží, kde mu společně koupili jízdenku do hlavního města,“ sdělil velitel městských strážníků.