„Dva muži ve věku 20 a 23 let se ve čtvrtek 3. srpna roku 2016 v odpoledních hodinách stali očitými svědky nehody, kterou způsobil jejich dvacetiletý kamarád. Spolu s ním totiž seděli ve vozidle tovární značky VW Passat, které řídil, a museli tak všechno vidět,“ předeslala tisková mluvčí benešovské státní policie Eva Stulíková.

Přesto ale podle všeho na policii a následně i u soudu vypovídali nepravdu. Kriminalisté totiž vycházejí ještě z dalších svědectví, která se s tvrzeními těchto dvou mladých mužů výrazně rozcházejí.Jejich verzi o tom, jak k celé události došlo, tak nevěří, a právě proto jim sdělili obvinění ze spáchání trestného činu křivá výpověď a nepravdivý znalecký posudek. „Oba mladíci jsou v současné době obžalováni a čeká je soud. V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na tři roky,“ doplnila policejní mluvčí Eva Stulíková.

Celá tragické událost, kvůli které jsou nyní podezřelí i další dva mladíci, se odehrála velmi rychle. Dvacetiletý řidič jel se svými kamarády Benešovem.

Nejprve v ulici U Nemocnice srazil pětačtyřicetiletého cyklistu, který utrpěl zranění, se kterými musel následně vyhledat ošetření v nemocnici. Na tuto chvíli vzpomínali u soudu kamarádi řidiče velice zvláštně. Jeden z nich říkal, že poslouchal hudbu a ničeho si nevšiml. Druhý zase koukal z okna vozu na druhou stranu. „Na místě mu nikdo z posádky nepomohl. Naopak, řidič zvýšil rychlost a z místa začal ujíždět bočními ulicemi,“ podotkla policejní mluvčí. V jedné z nich nedal přednost protijedoucímu vozidlu, ve kterém seděli dva muži. Následek srážky byl fatální. Pětatřicetiletý řidič byl na místě mrtvý, jeho pětapadesátiletý spolujezdec utrpěl velmi těžká zranění a musel být okamžitě transportován do nemocnice. Oběma zraněným se snažili na místě pomoci dva muži, kteří na místo přispěchali jen pár vteřin po srážce. Za to byli v červenci roku 2017 oceněni titulem Gentleman silnic, který uděluje Policie ČR ve spolupráci s Českou pojišťovnou.

Řidič vozidla, který obě nehody zavinil, se naopak musel zpovídat u soudu za těžké ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, usmrcení z nedbalosti a ublížení na zdraví z nedbalosti. Potrestán byl odnětím svobody na 4,5 roku a zákazem řízení na 10 let.