„Dívku obtěžoval dosud neznámý pachatel v pátek 7. dubna hned několikrát. Poprvé to bylo kolem půl páté odpoledne v obchodním domě na ulici Komenského ve Vlašimi,“ uvedla tisková mluvčí státní policie v Benešově Eva Stulíková. Tady využil okamžiku, kdy stála ve frontě a začal se na ni zezadu tlačit. Krátce předtím se měl ještě tlačit zepředu na jinou paní, která na to ale nereagovala. Muž se zdál dívce podezřelý, nevybral si žádné zboží, choval se nestandardně. Z místa poté odešel.

Žena se s mužem ale za nějakou chvíli opět setkala. Podruhé ho zahlédla, jak sedí na lavičce u městského úřadu a sleduje ji. Zrychlila proto chůzi. On ji ale doběhl a opět se na ni zezadu přitiskl. „Když se ho zeptala, co potřebuje, odpověděl, že nic. Přesto ji ale nepřestal sledovat a ještě několikrát jí zkřížil cestu,“ podotkla Eva Stulíková. Dívka chtěla jít původně na nádraží na autobus, protože ale měla strach, rozhodla se, že se ukryje v jedné z budov na ulici Jana Masaryka, od které má klíče.

Muž jí byl ale neustále v patách, a i když se snažila rychle dostat dovnitř a zavřít za sebou dveře, nepodařilo se jí to. Byl silnější, v chodbě domu ji přitlačil na zeď a tiskl se k ní tělem. Vůbec přitom nemluvil, jen vzdychal. Dvaadvacetiletá žena kladla aktivní odpor. Nakonec se mu ubránila, vystrčila ho opět ven na ulici a zabouchla dveře. On pak z místa utekl.

Pachatel byl ve věku kolem 22 let, střední, přibližně 180 cm vysoké postavy, bledé pleti a krátkých hnědých zakudrnacených vlasů. Měl nepřirozenou chůzi. V době činu byl oblečený do šedých kalhot, na jejichž přední straně byly znázorněné kostky.

Policisté nevylučují, že podobným způsobem mohl tento neznámý muž nějakou ženu či dívku obtěžovat již v minulosti, informace o tom ale zatím nemají. Nemohou ale vyloučit ani to, že by mohl svůj čin kdykoliv zopakovat, možná i ve větší intenzitě. Také proto apelují na všechny ženy a dívky, aby se měly na pozoru, a každé takové podezřelé jednání, třeba i opožděně, oznámily. Zároveň se obracejí na širokou veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Přijmou jakákoliv případná svědectví k této události a přivítají také jakékoliv informace, které by mohly vést k odhalení identity tohoto neznámého muže.