„U převozu se v obou případech jednalo, o osoby silně podnapilé, které byly nebezpečné buď sami sobě nebo svému okolí," komentoval doprovody na záchytku velitel vlašimských strážníků Václav Fejtek s tím, že strážníci se ve Vlašimi také loni podíleli na zadržení pěti osob, které byly v celostátním pátrání a zjistili nebo zadrželi pachatele devatenácti trestných činů. Kromě toho také řešili téměř šestnáct set přestupků nebo podezření z přestupku za které uložili 981 pokut. Třiaosmdesát případů předali městští strážníci ke správnímu řízení.

„Městská policie zabezpečovala kromě běžné hlídkové služby také všechny domácí fotbalové zápasy, jelikož zde hrozilo reálné nebezpečí narušení veřejného pořádku a Policie České republiky nás požádala o součinnost," připomněl další z úkolů strážníků jejich velitel a dodal, že nedílnou součástí jejich práce je také prevence kriminality. Proto během roku navštěvovali strážníci spolu se státní policií třídy mateřských a základních škol, kde představili dětem činnost strážníků a pořádali také výcvik školáků i předškoláků zaměřený na dopravní výchovu.

Nedílnou součástí práce městské policie je odchyt psích tuláků a dohledávání jejich majitelů či jejich případné další umístění. Tuto činnost prováděli v loňském roce celkem devatenáctkrát a jen dva psi skončili v útulku v Maršovicích.

„Při dohlížení na bezpečnost a plynulost provozu se zaměřujeme také na zlepšení parkovací kázně, a to nejen dohledem na neukázněné řidiče, ale i předkládáním návrhů dopravní komisi na řešení problémů s parkováním," dodal Václav Fejtek, velitel vlašimských strážníků.

KAREL CHLUMEC