Noc ze soboty na neděli se stala osudnou pro třicetiletého řidiče z Polska a jeho o tři roky staršího spolujezdce.


Nabourané auto objevila hlídka
Havarované dodávkové vozidlo VW LT 35 bylo náhodně nalezeno u silnice I/3 nedaleko Mrače projíždějící policejní hlídkou z benešovského obvodního oddělení v neděli ve 4 hodiny ráno.
„Při jízdě směrem k Benešovu ve stoupacích jízdních pruzích u Tužinky na přímém úseku z dosud nezjištěných příčin sjel řidič vpravo mimo vozovku a následně po srázu k poli. Tam levou přední částí vozidla narazil do vzrostlého stromu, který přerazil. Vozidlo se následně převrátilo na levý bok a kmen přeraženého stromu spadl na pravý bok dodávky,“ popsala průběh smrtelné dopravní nehody policejní mluvčí Zuzana Stránská. Do statistiky tak letos přibyl 15. a 16. křížek.
Dva muži už nejevili známky života, takže přivolaný lékař záchranné služby pouze ohledal těla a vypsal úmrtní listy. Policie nařídila soudní pitvu zemřelých, zajistila věci i vozidlo pro případné znalecké zkoumání a vyrozuměla zastupitelský úřad Polské republiky. Škoda na autě dosáhla 300 tisíc korun.


Řidička narazila do stromu
Několik desítek minut před uvedenou nehodou zasahoval Integrovaný záchranný systém mezi Neveklovem a Chvojínkem u nehody Škody Forman. Devatenáctiletá řidička nepřizpůsobila v zatáčce rychlost jízdy stavu vozovky, která byla pokryta sněhovou vrstvou, a dostala smyk. „Sjela vlevo mimo vozovku, kde přední částí auta narazila do ovocného stromu,“ uvedla Zuzana Stránská.
„Řidička i spolujezdkyně pacientky utrpěly kombinaci fraktur dolních končetin a zhmoždění hrudníku. Po našem příjezdu byly ženy při vědomí, ale byly dezorientované, podchlazené a v šoku. Pro transport do nemocnice jsme je uvedli do umělého spánku a připojili na řízenou plicní ventilaci. Jedna z pacientek byla po ošetření převezená sanitním vozem na trauma centrum do Fakultní nemocnice Královské Vinohrady. Druhá byla letecky transportovaná do nemocnice v Krči,“ informovala mluvčí záchranky Tereza Janečková.
„Pacientka je na oddělení ARO. Hned v neděli jí byly operované dolní končetiny. Její stav je stabilizovaný. Dýchá sama. Později bude přeložená na ortopedicko traumatologické oddělení,“ uvedla mluvčí vinohradské nemocnice Hana Vránová ke stavu jedné ze zraněných dívek.