Rusky mluvící řidič nezvládl 6. listopadu v cca 15.30 za deštivého počasí u Bystřice na silnici I/3 řízení a skončil s BMV na boku v příkopu. Muž vyvázl bez zranění. Škoda na vozidle je 45 tisíc korun.

Havarovali na mokré silnici

S příchodem zimního počasí dochází na Benešovsku k dopravním nehodám, které jsou způsobeny rychlou jízdou na mokré vozovce.

Kromě podvečerní úterní nehody BMV na silnici I/3 mezi Bystřicí a odbočkou na Drachkov, jehož řidič podcenil déšť a vodu stékající ve vyjetých kolejích, jel 3. listopadu devětadvacetiletý řidič se Škodou Felicií po silnici druhé třídy ve směru od Soběhrd na Bedrč. Když projížděl pravotočivou zatáčkou, auto dostalo na mokré vozovce vlivem nepřiměřené rychlosti smyk. Přejelo do protisměru a střetlo se s levou stranou protijedoucího auta Škoda Octavia. To bylo odraženo vpravo mimo silnici a narazilo do stromu. Řidič Felicie utrpěl lehké zranění. Zraněn byl také spolujezdec v Octavii. Oba muži byli šetřeni v benešovské nemocnici.Policisté v minulých dnech řešili hned několik takových nehod

O víkendu došlo v podvečerních hodinách na silnici třetí třídy mezi Liběnicemi a Střezimiří k další nehodě. Řidič vozidla Hyundai Lantra jel také na mokré vozovce nepřiměřenou rychlostí. I jeho auto dostalo smyk a skončilo vlevo mimo silnici. Přitom nejdříve vyvrátilo dva kamenné patníky, potom čelně narazilo do keře a nakonec se pravým zadním bokem opřelo o sloup telefonního vedení. Řidič z nehody vyvázl bez zranění.


Policisté proto řidiče upozorňují, aby rychlost jízdy vždy přizpůsobili stavu vozovce a povětrnostním podmínkám.
Tisková mluvčí OŘ PČR nprap. Zuzana Stránská