Ve vážném stavu převezli v neděli 9. prosince po sedmnácté hodině zdravotníci do benešovské nemocnice patnáctiletou dívku. Tu se pokusil zavraždit ještě ne osmnáctiletý mladík. Uvedly to internetové Novinky.cz. Benešovský deník ale zjistil, že se mladý muž dívku před útokem nožem zřejmě pokusil i znásilnit.
„Dívka se podrobila operaci a zřejmě ji čekají i další,“ uvedl mluvčí benešovské nemocnice Rudolfa a Stefanie Petr Ballek s tím, že už je dívka mimo ohrožení života. Mluvčí středočeské záchranné služby Tereza Janečková ještě doplnila: „Utrpěla bodné rány v břiše, řezné rány v obličeji a byla podchlazená.“
Policisté muže zadrželi a mají proti němu údajně i dostatek důkazů. Více informací o případu podle středočeské mluvčí Soni Budské zatím nebudou podávat.
Benešovský deník důvěryhodný zdroj informoval, že by se mohlo jednat o útočníka, který ve Vlašimi přepadl už nejméně čtyři ženy.
První přepadení se odehrálo v sobotu 15. září kolem jedné hodiny v noci. U křižovatky Riegrova - Trocnovská se tam muž snažil vtáhnout ženu do křoví. Držel ji při tom zezadu kolem krku a tvrdil, že si něco vezme. Svůj záměr ale nedotáhl do konce a z místa činu utekl.
Druhý incident má datum úterý 25. září. Tehdy kolem 15. hodiny v Škroupově ulici strhl pachatel za školní batoh malou dívku k zemi. Také jí zakrýval ústa a bránil jí v křiku. Muž z místa utekl poté, co ho vyrušil náhodný kolemjdoucí.
Agresivita útočníka se zvyšovala, což pocítila v neděli 21. října v půl šesté odpoledne na cestě v jabloňové aleji u ZŠ Vorlina další žena. Muž ji strhl z kola, sklonil se nad ni a vyhrožoval: „Lehni si, nebo tě zabiju,“ řekl a na obličej jí mířil nožem. Pak ale odešel. Neznámý útočník měl ale na svědomí i další případ. Policisté o něm však nechtěli hovořit. Muž útočil maskovaný černou pletenou kuklou se třemi otvory a s kuchyňským nožem.
K nedělnímu incidentu došlo v lesním porostu nedaleko Vlašimi ve směru na Kondrac, tedy nedaleko od místa posledního přepadení v říjnu. Zraněná dívka se dostala vlastními silami na komunikaci a tím si zachránila život.
Zda je zadržený mladík totožný s útočníkem s kuklou policisté i vzhledem k tomu, že pachatel není ještě plnoletý, nechtějí říci, ale prověřují to.
Předešlé případy policisté vyšetřovali jako trestné činy násilí proti skupině obyvatel a proti jednotlivci. Za to hrozí pachateli pouze roční trest. Za pokus vraždy může mladistvý vyfasovat pouze polovinu trestní sazby, která se pohybuje od deseti do patnácti let.