„Nevyjímaje složky Integrovaného záchranného systému a tedy i policistů. Vláda nařídila minimalizaci sociálních kontaktů, proto i Policie ČR pracuje v tomto režimu, aby minimalizovala možná rizika nákazy novým koronavirem a zachovala výkon služby,“ vysvětlila mluvčí s tím, že policisté jsou z těchto důvodů rozděleni do dvou skupin, které se střídají a zajišťují chod činností Policie ČR.

Podle Veroniky Čermákové se doporučení týká také minimalizace kontaktů příslušníků policie s občany v jinak obvyklé činnosti, jako jsou například silniční kontroly. Ani to ale neznamená, že jsou zcela přerušeny. Dál také pokračuje práce policistů v terénu, třeba při kontrolách rekreačních oblastí. Právě tam vzniká každoročně velké množství trestných činů – krádeží při vloupáních.

Na Benešovsku k tomu zloději mají hodně příležitostí. Oblast kolem Vltavy a Sázavy je považována už více než století za domovinu českého trampingu. Také proto tam stojí tisíce chat. Jak si vykradači nyní, kdy je omezený pohyb obyvatel kvůli zamezení šíření koronaviru, tedy například i chatařů, stojí? „Bylo by nevypovídající zveřejňovat informace tohoto typu za pár dní, které uplynuly od vyhlášení nouzovém stavu. Jedná se o velmi krátké období,“ vysvětlila mluvčí Policie ČR Benešov Veronika Čermáková.

Online reportáž

Koronavirus v ČeskuZdroj: Deník