Zpráva však nemá reálné opodstatnění, upozornila ve středu policistka Eva Stulíková. „Policie v této souvislosti prověřila několik poznatků, které se ale nezakládají na pravdě,“ zdůraznila. Společně s benešovskými strážníky se policisté vydali po stopách alarmujících slov z Facebooku, podpořených i hned několika oznámeními od pracovníků školských zařízení. Marně. Prošetřování ukázalo, že realitu neodráží ani jeden z podnětů.

„Policie žádný takový případ nevyšetřuje,“ ujistila Stulíková. Vyzvala současně, aby v případě podezření na protiprávní jednání lidé místo psaní na internet, kde zpráva začne žít vlastním životem, raději neprodleně oslovili policii: kontaktovali linku tísňového volání 158 nebo kteroukoli policejní služebnu.

Podařilo se vystopovat, že původně se zvěst o muži s červeným autem objevila na facebookových stránkách jedné základní školy na Benešovsku. Po sociálních sítích se pak rozlétla na všechny strany. Nic ale nenasvědčuje tomu, že by se události, před nimiž lavinovitě sdílené upozornění varuje, skutečně odehrály.