Po pachateli, který na čerpadlo zaútočil poprvé 8. ledna v mezi 1:37 a 1:45, nyní pátrají votičtí policisté. Vycházejí přitom z videí, které pořídily tam umístěné kamery. Záznam dokládá, jak se pachatel násilím pokouší dostat do platebního terminálu vybrat z něj peníze. To se mu ale nepodařilo.

| Video: Youtube

„Na záznamech je vidět postava muže, s šátkem na obličeji, jak poškodil terminál v oblasti zámku dveří. Ty vypáčil a poškodil akceptor bankovek. Ačkoliv se mu finance odcizit nepodařilo, způsobil škodu ve výši 100 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová a poznamenala, že se s tím pachatel nejspíš nemohl smířit, proto se druhý den vydal na stejné místo i s posilou.

Pravděpodobně stejného muže - tentokrát však v doprovodu dalšího člověka - totiž kamery zaznamenaly i 9. ledna. Mezi 3:25 a 3:28 vypáčili plechové dveře samoobslužného platebního terminálu a dostali se dovnitř. Tentokrát se zlodějům podařilo ukrást akceptor bankovek, ale k penězům se ani tentokrát nedostali. Celková škoda se ale opakovaným pokusem krádeže vyšplhala na 135 tisíc korun.

Pachatelům hrozí vězení

Votičtí policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu krádeže a poškození cizí věci. Za to pachatelům hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Policisté rovněž zveřejnili část vidozáznamu z čerpadla a žádají nyní veřejnost o pomoc při pátrání.

„Pokud muže na kamerových záznamech poznáte, nebo pokud máte jakékoliv informace, které by policistům mohly pomoci, ozvěte se prosím na linku 158 nebo přímo votickým kolegům na telefonní číslo 974 871 760 nebo 735 785 560,“ vyzvala Schneeweissová.