Připomněla, že dotyčného v minulém týdnu eskortovali policisté z oddělení doprovodu letadel spolu s kolegy z odboru mezinárodní policejní spolupráce poté, co byl na základě evropského zatýkacího rozkazu dopaden na Martiniku. Tam uprchl poté, co mu byl loni v létě potvrzen rozsudek s trestem odnětí svobody – a on se rozhodl zmizet za kopečky.

„Díky precizní mezinárodní policejní spolupráci však jeho prázdniny brzy skončily,“ poznamenala Sikorová s upozorněním, že už po několika měsících putoval tento muž do předávací vazby ve Fort-de-France.

„Jednalo se o první spolupráci tohoto druhu s kolegy na Martiniku. Díky skutečnosti, že se fakticky jedná o území Evropské unie, proběhlo vše velmi rychle a hladce,“ odkázala na fakt, že Martinik ležící v Karibiku je zámořským departementem Francie.

Zdroj: Youtube

Muž, který už pobývá v české věznici, se podle pravomocného rozsudku podílel v roce 2013 na přepadení vozu převážejícího desítky milionů korun. Když pancéřované auto zastavilo ve Velkých Popovicích a jeden člen posádky vystoupil, aby ohlédl okolí, než otevře trezorovou část vozu a půjde doplnit hotovost do bankomatu, maskovaní pachatelé hrozící mu pistolí dosáhli otevření vozidla.

K celému nákladu se nedostali, ale získali dvě kazety obsahující bankovky v hodnotě několika milionů korun. Posléze se ukázalo, že nepoužili skutečnou zbraň, ale „hračku“ určenou pro airsoftové střílečky plastovými kuličkami.