„Z výsledku znaleckého posudku z oboru zdravotnictví, odvětví psychiatrie vyplynulo, že 63letý muž nebyl v době spáchání skutku pro nepříčetnost trestně odpovědný. V době spáchání skutku měl zcela vymizelé ovládací a rozpoznávací schopnosti,“ uvedla policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

K incidentu došlo 29. listopadu loňského roku. Pacienta do nemocnice v Benešově přivezla záchranná služba a na ambulanci interny se měl podrobit vyšetření. Tam však z batohu vytáhl nůž a následně i střelnou zbraň a začal zdravotníky ohrožovat. Personál nemocnice  z ordinace utekl, muže přitom na ambulanci zamkli a zavolali na linku 158.

| Video: Youtube


Před příjezdem zásahové jednotky a URNY proti agresorovi zakročili policisté prvosledové hlídky společně s policisty obvodního oddělení. „Muže opakovaně vyzvali, aby odložil zbraň a po několikaminutovém vyjednávání proti muži zakročili a použili taser, aby ho zpacifikovali. Následně muže odzbrojili a zadrželi. Poté u něj nalezli dvě plynové zbraně a dva nože,“ popsala tehdy Barbora Schneeweissová.

Hned druhý den policisté muže obvinili z trestného činu nebezpečné vyhrožování a výtržnictví. Hrozily mu až tři roky za mřížemi.