„Tři osoby si na chodníku u panelového domu hráli s plechovým diskem. V jednom okamžiku tento disk pustili z betonových schodů na přilehlé parkoviště, kde byla zaparkovaná auta. Rozkutálený disk narazil do jednoho z nich,“ uvedla mluvčí benešovské policie Veronika Čermáková. Náraz do automobilu způsobil promáčklinu u prahu a několik rýh na laku.

Krátce po činu kamerový systém u obchodního domu ve Vlašimi zachytil tři osoby. "Provedeným šetřením bylo zjištěno, že by se mohlo jednat právě o mladíky, kteří si hráli s diskem a pustili ho ze schodů na vozidlo," doplnila Veronika Čermáková. Policisté celou věc řeší jako přečin poškození cizí věci. V případě jejich dopadení a odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, zákaz činnosti nebo propadnutí věci.

Popis mladíků:

Jeden z chlapců měl na sobě černou mikinu s kapucí. Tu měl nasazenou na hlavě. Přes mikinu měl šedivou bundu. Na nohou tmavé kalhoty, tmavé boty. Na zádech nesl batoh. Vlasy nejspíše blond.

Druhý chlapec byl oblečen do delší hnědé bundy, která měla na lemu kapuci kožíšek. Na nohou měl tmavě modré kalhoty, světlé boty. Také nesl na zádech batoh. Vlasy krátké hnědé.

Třetí měl na sobě hnědou bundu, tmavé kalhoty. Obut byl do tmavých bot s bílým vzorem. Měl hnědé krátké vlasy. I třetí chlapec nesl na zádech batoh.

Všechny tři osoby můžou být vysoké zhruba 170 centimetrů a mají mladistvý vzhled.