„Muži jí vypláceli nemalé částky nejméně od července do listopadu loňského roku. Celkově si přišla na více než tři milióny korun,“ popsala kriminalisty zdokumentovaný případ mluvčí Policie ČR v Benešově Eva Stulíková.

Mladá žena zadržení počátkem března nyní čeká na soud ve vazbě, protože za obdobnou trestnou činnost ji už letos lednu soud vyměřil podmíněný trest 2,5 roku. Protože ale podvody páchala opakovaně, lze očekávat, že další rozsudek už bude přísnější a nepodmíněný.

Jak dívka z mužů peníze lákala? Jednoduše. Soustavně si vymýšlela nejrůznější legendy. Jednou to byla rekonstrukce bytu, který ve skutečnosti vůbec nevlastnila, podruhé šlo o servis jejího vozu velmi exkluzivní značky, který ale měla pouze půjčený od známého. Jindy šlo o storno dovolené v exotické destinaci, na které ale nakonec byla.

„Vymýšlela si i legendy o své rodině s cílem působit důvěryhodně. Lhala o svém zaměstnání, zaměstnání svých rodičů i o jejich majetku. Při následné domovní prohlídce a prohlídce jiných prostor a pozemků kriminalisté zajistili řadu důležitých důkazních materiálů. Mezi nimi například dvě drahá auta, skútr i peníze na hotovosti,“ potvrdila mluvčí policie.

I přes to, že je ženě jen 20 let, není při podvádění žádným nováčkem. Podváděla jednoho z mužů už minimálně od roku 2015 do roku 2018. Při tom si vymýšlet spletité příběhy o své kamarádce, která údajně nemá rodiče a nemůže čekat ani pomoc od svého sourozence.

„Muži velmi důvěryhodně líčila, jaké má problémy v zaměstnání, že se stala obětí autonehody a skončila v kómatu,“ sdělila policejní mluvčí další legendy.

Nakonec mladá žena svůj srdcebolný životní příběh vyšperkovala i tím, že onemocněla rakovinou. A mladík všem těmto historkám uvěřil. Ve snaze kamarádce pomoci jí postupně půjčovat peníze. Své, a když to nestačilo, požádal o finanční pomoc své rodiče.

„Nakonec si půjčit sám ještě několikrát v různých peněžních ústavech. Dívce tak postupně svěřil bezmála jeden a půl milionu korun. Vrácení peněz mu měla zajistit dívčina kamarádka, s níž komunikoval prostřednictvím sociálních sítí. Ale i ta byla smyšlená,“ dodala Eva Stulíková.

Poté, co se na policii obrátili jeho rodiče, dívka většinu dlužné částky uhradila. Jenže policisté zjistili, že dluh zaplatila jen díky tomu, že podvodem peníze vymámila z obou shora uvedených mužů.