„Bezprostředně po oznámení o vloupání do budovy STK, se na místo dostavila vlašimská policejní hlídka. Policisté zjistili, že v noci na sobotu 23. ledna pachatel vnikl na oplocený areál pozemku, kde se volně pohyboval,“ popsala mluvčí Policie ČR Veronika Čermáková.

Poté muž páčením poškodil okno i jeho rám a vnikl do objektu. U stolu v místnosti vypáčil uzamčenou zásuvku, z níž si odnesl příruční pokladnu. „Byly v ní uloženy jen drobné mince, ale uvedeným jednáním muž způsobil poškozením věcí škodu přesahující pětadvacet tisíc korun,“ sdělila mluvčí s tím, že policisté jeho skutek klasifikovali jako trestný čin krádeže a poškození cizí věci.

Zloděje při jeho práci v STK Vlašim zachytily nainstalované kamery. Podle odhadu policistů se mělo jednat o muže ve středních letech. Jeho tvář ale nezahlédli, neboť si ji zahalil a na hlavě měl nasazenou kapuci a kšiltovku.

Specifickým markantem pachatele je maskáčová bunda nebo mikina, do které se pro krádež ten den oblékl. Jedná se tedy o bundu s vojenským vzorem s černým motivem lebky a nápisem na zadní části. „Pod bundou měl muž světle modrou mikinu s kapucí a na ní nápis „SET SAIL!“ upozornila policejní mluvčí s tím, že na nohou měl šedé tepláky a sportovní boty. Před zanecháním otisků prstů ho ochránily černé rukavice.

Policisté se proto obracejí na veřejnost se žádostí o pomoc a spolupráci. Jakékoliv informace, které by vedly k vypátrání osoby pachatele, přijmou vlašimští policisté na telefonu 974 871 750 nebo 735 785 869.