Obě události se staly v červenci a podle mluvčí policie Barbory Schneeweissové měly prakticky identický scénář. V prvním z případů si osmadvacetiletý muž na silnici mezi obcemi Černýš a Soutice na Benešovsku vyhlédl čtyřiatřicetiletou ženu, která zde projížděla na kole.

„Muž nejprve poškozenou oslovil s tím, zda si nechce vydělat nějaké peníze, a když žena nejevila zájem se s ním dále bavit, vynucoval si její pozornost a fyzický kontakt násilím,“ popsala mluvčí.

Pachatel své oběti zatarasil cestu, začal ji osahávat a srazil ji k zemi. „Žena se bránila a nakonec se jí podařilo agresorovi vymanit a z místa ujet. Celou traumatizující událost okamžitě nahlásila na policii,“ doplnila mluvčí

Soud s kutnohorskou zubařkou v Praze.
Obžalovanou v kauze vraždy léčitele poslal soud do psychiatrického ústavu

Druhý případ se odehrál u Lipiny na Kutnohorsku. I zde se objektem zájmu násilníka stala cyklistka, tentokrát se jednalo o pětadvacetiletou ženu. A ani zde naštěstí pachatel neuspěl. Ženě se podařilo utéct a vše ohlásit policii.

Kriminalisté z Benešova a Kutné Hory ale neměli podle vyjádření mluvčí vůbec lehkou práci. „Oba případy se odehrály na méně frekventovaných silnicích a místech cestách, které nejsou vybaveny kamerovým systémem. K osobě pachatele měli policisté pouze popis od poškozených žen a poznatek o tom, že pravděpodobně na místo přijel stříbrným vozidlem,“ shrnula Barbora Schneeweissová.

Pachatel je ve vazbě

Nakonec se však muže podařilo vypátrat a 3. října jej kriminalisté zadrželi a obvinili. Nyní je muž ve vazbě. „Policisté jej obvinili z trestného činu znásilnění ve stádiu pokusu. V případě prokázání viny a odsouzení hrozí muži , který neměl doposud žádnou trestní minulost, až pětiletý trest odnětí svobody,“ potvrdila mluvčí.