Nejmenší počet, necelá stovka, jich v okolí Táborských kasáren působilo v noci ze čtvrtka na pátek.

Nejmasivnější kontingent , jenž se skládal ze 165 policistů, byl ve službě v neděli přes den, kdy opouštěli účastníci festivalu Benešov.

„Jednotliví policisté se střídali ve 12. a 24. hodinových směnách. Během bezpečnostního opatření nedošlo k výraznějšímu narušení veřejného pořádku či škodě na majetku,“ konstatovala policejní mluvčí Zuzana Stránská.

Drobné incidenty policisté řešili přímo na místě. Do pondělí bylo oznámených pět případů krádeží peněz, kabelek i mobilních telefonů a jeden přestupek proti majetku.

Na zajištění bezpečnosti se podílela pořádková policie, dopravní služba s využitím několika motocyklů a kriminalisté včetně techniků.
Dále v Benešově působilo oddělení doprovodu vlaků, informační a telekomunikační techniky, kynologie a vnitřní kontroly, antikonfliktní tým, pořádková jednotka, cizinecká policie, preventivně informační skupina a vyšší důstojníci jako členové štábu.

 • čtvrtek – den 102, noc 86
 • pátek – den 112, noc 132
 • sobota – den 140 noc 140
 • neděle – den 165 policistů

  Nepřetržité nasazení stovek policistů na zajištění multižánrového festivalu se 17 tisíci návštěvníky přineslo své ovoce. Pod dojmem nedávných tragických událostí v Norsku a bombových výhrůžek ve Voticích i v Benešově se obyvatelé města cítili bezpečně.

  Benešovská policie, kterou opatření na mzdách a provozních nákladech stálo z vlastního rozpočtu téměř milion korun, nic nepodcenila.

  K monitorování průběhu festivalu a dopravní situace využila vrtulník s kamerou, z níž byl do štábu, který sídlil v budově policie v Čechově ulici, přenášený přímý obrazový přenos z akce.

  „Členové štábu měli přehled o tom, co se děje ve městě i v areálu festivalu. Viděli, jak vypadá provoz na silnici I/3, zda se tam netvoří kolony. Sledovali nádraží, záchytná parkoviště, na kolik jsou zaplněna stanová městečka a podobně,“ uvedla Zuzana Stránská z benešovské policie.

  „Informace také štábu předávaly policejní hlídky v terénu pomocí vysílaček naladěných na zvláštním kanálu,“ dodala mluvčí.

  V neděli byl na výjezdu z areálu Táborských kasáren umístěný stánek Besipu, kde si řidiči mohli provést orientační test a zjistit, zda nejsou pod vlivem zbytkového alkoholu.

  „Řidiče, kteří odjížděli ze záchytných parkovišť a areálu festivalu, pak policisté podrobovali dechovým zkouškám,“ doplnila Zuzana Stránská s tím, že od veřejnosti zaznamenali republikoví strážci zákona a pořádku kladné ohlasy a pochvaly.

  Služeb kontaktního místa Czechpointu Policie ČR v mobilní buňce u vstupu do areálu, kde se střídala dvoučlenná hlídka policistů, využilo 180 návštěvníků.

  Víkendový Sázavafest v policejní statistice

  Počet kontrolovaných vozidel ⋌1 323
  Dopravní přestupky (ostatní) ⋌273/ 78 800 Kč
  Požití alkoholických nápojů – přestupky ⋌24
  Požití alkoholických nápojů –trestné činy⋌1
  Zjištěno návykových látek – drogy ⋌1
  Nepoužití bezpečnostních pásů ⋌23/7400 Kč
  Nevyhovující technický stav vozidla ⋌ 43
  Jízda bez řidičského průkazu ⋌5
  Zjištěno dopravních přestupků na železnici ⋌27/3300 Kč
  Celkem zkontrolovaných osob ⋌1870
  Zkrácené přípravné řízení ⋌1
  Rušení veřejného pořádku⋌ 1/500 Kč