„Do nahlášené lokality byla vyslaná motorizovaná hlídka, která pětadvacetiletého pachatele s odcizenými věcmi na silnici zadržela. Muž hlídku dobrovolně následoval na policejní služebnu,“ popsala případ policejní mluvčí Zuzana Stránská. Na místě činu policisté pořídili fotodokumentaci a nyní budou postupně všechny ukradené věci majitelům vracet.

Vstup do zahrádkářské kolonie zloději usnadnila neuzamčená branka. Zamčené nebyly ani dveře dřevěné kůlny, odkud muž odcizil zelenou elektrickou sekačku a červený padesátimetrový prodlužovací kabel navinutý na zeleném bubnu.

U dalšího pozemku přelezl plot a z přístřešku chaty odnesl hifi věž. Stejnou cestu se dostal i na další zahrádku, kde objevil modrý příruční vozík. Poté z plechové boudy u hlavních vrat po odtržení plechu ukradl několik různě dlouhých dvoulinkových kabelů, dvě sekery a drobnosti, jako byl visací zámeček s klíči šrouby, matice a podložky.

Ve zkráceném přípravném řízení se bude pachatel zodpovídat z přečinu krádeže, jejíž výše nedosáhla 5000 korun. Poškození boudy bylo odhadnuté na maximálně 3000 korun. „Policisté děkují anonymnímu oznamovateli za upozornění na podezřelou osobu,“ uvedla policejní mluvčí.