Sebevrahovabývalá přítelkyně od něj dostala SMS zprávu coby dopis na rozloučenou. Protože jí nezvedal telefon a neodpovídal na SMS zprávy, začala mít o něj strach. Událost proto oznámila na linku 158.

„Sázavští policisté byli operačním střediskem ihned po oznámení vyslaní do místo trvalého bydliště pohřešovaného. Měli za úkol prověřit, zda se muž nenachází doma a zjistit další důležité informace.

V domě ani v okolí však policisté nezjistili žádný pohyb ani skutečnosti, které by nasvědčovaly tomu, že muž je doma,“ popsala okolnosti policejní mluvčí Zuzana Stránská.

„Vzhledem k tomu, že policisté stále neznali místo, kde by se pohřešovaný mohl nacházet, prostřednictvím policejního prezidia si vyžádali lokalizaci jeho mobilního telefonu. Ta směřovala k trvalému bydliště hledaného.

Policisté proto na místo vyjeli znovu. Zde se setkali s oznamovatelkou, která měla od rodinného domku klíče. Protože muže v bytě policisté nenašli, rozhodli se ještě zkontrolovat garáž. Po otevření zjistili, že v ní stojí auto se zapnutým motorem.

Uvnitř seděl pohřešovaný muž, který se pokusil výfukovými plyny z vozidla otrávit. Byl v bezvědomí, ale stále dýchal,“ upřesnila policejní mluvčí. Policisté okamžitě muže z vozu vytáhli ven. Během několika minut na místo přijela zdravotnická záchranná služba, která sebevraha ve stabilizovaném stavu převezla do benešovské nemocnice.