Žena musela přetrpět urážky, vyhrožování zabitím, fyzické napadání a otravné telefonáty. Muž je za katrem.

Neváhal za ní jít i přímo do zaměstnání, kde ji hrubě slovně urážel, vyhrožoval zabitím a fyzicky ji napadal tak, že musela nejméně dvakrát vyhledat lékařské ošetření.

Osmatřicetiletý pronásledovatel zase někdy zahrnoval svoji o 13 let starší bývalou lásku dárky a opakovaně jí několikrát denně volal. Žena, která začala psychicky trpět, se bála chodit do práce a vůbec vycházet z domu. Bývalá přítelkyně se v prosinci kriminalistům svěřila s dalším útokem.

„Žena vypověděla, že byla ve večerních hodinách nedaleko svého bydliště opět kontaktována uvedeným mužem, který ji sprostě urážel a vyhrožoval. Následně ji dostihl v chodbě domu, kde bydlí a tam se chtěl zmocnit jejího mobilního telefonu, který jí za použití fyzického násilí vytrhl z ruky. Pak od svého jednání upustil a mobil jí vrátil,“ popsala policejní mluvčí Zuzana Stránská poslední čin nezaměstnaného obviněného, který už má na kontě soud za násilnou trestnou činnost.

Na žádost policie souhlasil státní zástupce se zadržením pronásledovatele, kterého kriminalisté tentýž den vypátrali v benešovské Nádražní ulici.

Muž je dobrovolně následoval na služebnu, kdy byl po výslechu obviněný z přečinů nebezpečné vyhrožování, nebezpečné pronásledování a zločin loupeže.

Tentýž den byl obviněný převezený do pražské policejní cely. Poté okresní soud rozhodl, že nebezpečný pronásledovatel stráví další dny a možná měsíce ve vazbě, protože mu hrozí 2 až 10 let vězení.

Eskortovaný byl 15. prosince do Pankrácké věznice. Od čtvrtka se s vyšetřovacím spisem seznamuje okresní státní zastupitelství.

Podobný případ se stal koncem roku 2010 na Týnecku, kde 39letý muž pronásledoval o tři roky mladší ženu.