Dva hledaní muži ve věku 33 a 35 let hledí na svět po bezpečnostní akci policie zpoza mříží pražské věznice. „Kriminalisté je zadrželi v Benešově a na Popovicku,“ uvedla policejní mluvčí Zuzana Stránská s tím, že příkaz k dodání do výkonu trestu odnětí svobody vydal benešovský a kutnohorský soud.

S jedním mladistvým pak kriminalisté zahájili trestní stíhání pro provinění z krádeže a vlastním šetřením odhalili spáchání trestného činu na úseku distribuce omamných a psychotropních látek.

„Dvoudenní bezpečnostní akce se zúčastnilo 54 policistů z pořádkové a dopravní služby spolu s kriminalisty. Kontrolovali vozidla, věci a osoby, zda nejsou v evidenci celostátního pátrání. Dále pátrali po zmíněných pachatelích,“ upřesnila Zuzana Stránská.

Za 96 dopravních přestupků uložily hlídky pokuty v celkové výši 33 400 korun a zjistily také dva řidiče pod vlivem alkoholu.

„Prvního kontrolovala čechtická hlídka u vlašimské hvězdárny. Elektronický přístroj naměřil osmačtyřicetiletému řidiči při dechové zkoušce hodnotu 1,53 promile alkoholu v dechu. Druhého řidiče pak kontrolovali dopravní policisté ve Vlašimi. Jemu naměřili mu hodnotu 1,69 promile alkoholu. V obou případech jsou řidiči podezřelí z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ konstatovala benešovská policejní mluvčí s dovětkem, že budou v dopravně bezpečnostních a pátracích akcích i v následujících měsících dál ve zvýšené frekvenci pokračovat.

Úspěšní byli i jejich kolegové, kteří nedávno dopadli pachatele 46 vloupání do rekreačních objektů v okolí Jílového u Prahy. Policisté šli najisto. Čtyřicetiletého muže zastihli v jeho chatě. „Při výslechu na policejní stanici muž doznal, že se od loňského října do letošního srpna vloupal do chat v osadách poblíž Jílového u Prahy a Davle. Odcizil věci za 300 tisíc korun,“ informoval Zdeněk Chalupa z územního odboru Praha – venkov.