Událost se odehrála v pátek 8. října půl hodiny před polednem. „Na záznamu jsou tři muži, kteří kolem 11.30 postupně vstoupili do prodejny. Jeden z nich si koupil šroubovák. Poté další odlákal prodavačku a třetí vnikl do neuzavřené místnosti vedle prodejny, ze které pravděpodobně odcizil ze stolu pánskou kabelku s různými věcmi a platební kartou,“ psala jednání hledané party policejní mluvčí Zuzana Stránská.

Pachatelé pak z prodejny postupně odešli. „Muž, který odešel sám jako poslední, pak nastoupil do tmavého VW Golf combi, kterým na místo přijeli. Na záznamu je dobře vidět takzvaný markant, bílý pravý přední blatník na tmavém autě,“ upřesnila tisková mluvčí.

S pomocí platební karty se tentýž den zhruba o hodinu později zloději osmkrát pokusili z bankomatu Komerční banky v Jesenici vybrat hotovost. V pěti případech se jim to povedlo a obohatili se o 36 tisíc korun.

Ukradená černá pánská kabelka se v době krádeže nacházela na stole v neuzamčené místnosti vedle prodejny, která není určena veřejnosti. Taška obsahovala kromě zmíněné platební karty 15 tisíc korun v hotovosti, osobní doklady, řidičský průkaz, doklady k vozidlu, firemní razítko a další věci.

Na její zmizení přišel majitel bazaru až se zpožděním. „Krádež nahlásil pětapadesátiletý poškozený muž na linku 158 v neděli 10. října a v pondělí 11. října se dostavil na benešovské obvodní oddělení, kde dodatečně oznámil, že zjistil, že mu byly pomocí odcizené platební karty odcizeny z firemního účtu peníze,“ doplnila k případu Zuzana Stránská.

Informace k případu krádeže mohou občané volat na bezplatnou linku 158 nebo oznámit přímo benešovským kriminalistům.