Od září do listopadu letošního roku se v ulici U Pivovaru stalo celkem šest případů. Neznámí pachatelé si odsud odnesli věci, jejichž hodnota přesáhla 150 tisíc korun.

Jejich podobu policisté znají, zachytily je totiž kamery umístěné v prostorách domu. Jedná se o tři ženy a jednoho muže, kteří patrně nebudou zdejší, ale mohou mít k tomuto místu určité vazby.

„Policisté nevylučují, že by sem mohli v různých vozidlech přijíždět z Prahy, anebo z nějakého vzdálenějšího okolí. Přestože již jejich podobu média zveřejnila, nemají prozatím k jejich totožnosti nějaký konkrétnější poznatek. Pachatelé navíc v těchto dnech po krátké odmlce znovu udeřili," informovala Eva Stulíková z benešovské policie.

Parta kradla také v Křižíkově ulici

Pachatelé se tentokrát zaměřili na Křižíkovu ulici, kde od začátku prosince do současné doby vykradli několik sklepních kójí a také sklad jedné firmy.

Dovnitř se dostali po násilném vniknutí, většinou po rozlomení zámků a vypáčení petlic. Ze sklepů si odnesli dětské hračky, několik snowboardů a elektrokolo, ze skladu firmy větší množství ručního nářadí.

„Celkově způsobili škodu za více než 100 tisíc korun. Také tentokrát je zachytily bezpečnostní kamery. Na záběrech, které se podařilo policii získat, se pohybují dvě ženy a muž," uvedla policejní mluvčí.

Shodné popisy pachatelů

Popis osob se až nápadně shoduje s předchozími případy. Policisté se tedy domnívají, že jde o jednu a tutéž skupinu pachatelů. Její členové jsou ale podle všeho velmi dobře sehraní, pracují rychle, bez toho aniž by ve svém okolí vzbudili podezření.

„Také z těchto důvodů policisté vyzývají benešovské občany k větší obezřetnosti. Možná si v poslední době všimli něčeho podezřelého, čemu možná nevěnovali pozornost.

Pro policii by mohl být ale každý, byť zdánlivě bezvýznamný poznatek, určitým vodítkem k vypátrání těchto osob. Ty by mohly udeřit kdykoli znovu, proto je pro policii důležité, aby je co nejdříve dopadl," vyzvala Eva Stulíková ke spolupráci.

Policie přivítá jakékoliv postřehy

Jakékoliv informace přivítají policisté Obvodního oddělení Benešov na telefonním čísle 974 871 700 nebo na lince tísňového volání 158.