Od 4. června letošního roku vyšetřují policisté dálničního oddělení Bernartice případ krádeže kabelky, kterou odcizil dosud neznámý pachatel z vozidla starších manželů.

Využil situace, kdy se muž se ženou věnovali výměně kola u jejich subaru se švýcarskou mezinárodní poznávací značkou. Vůz přitom nechali otevřený, kabelka zůstala ležet na sedadle spolujezdce.

Ženě tak rázem vznikla škoda kolem 32 tisíc korun.

Přišla o kabelku se vším, co obsahovala, mimo jiné o doklady a také platební kartu. Vše se odehrálo kolem třinácté hodiny na 54. kilometru dálnice D1 ve směru do Prahy.

"Zhruba o dva měsíce později se policisté od ženy dozvěděli, že na odcizenou platební kartu vybral někdo neznámý z bankomatu v Pelhřimově celkem 15 tisíc korun. Jeho podobu zachytila bezpečnostní kamera umístěná v těchto prostorách," uvedla policejní mluvčí Eva Stulíková.

Policie tak získala podobu pravděpodobného pachatele a v této souvislosti žádá o pomoc širokou veřejnost.

"Je Vám muž na kamerovém záznamu alespoň trochu povědomý? Neváhejte a ozvěte se, můžete tím přispět k dopadení pachatele a tím i k objasnění celého případu," vyzvala policejní mluvčí.

Policisté v této souvislosti nevylučují, že podobně poškozených může být daleko více, proto vyzývá všechny, kdo případ neoznámili, aby tak neprodleně učinili.

Jakékoliv poznatky k osobě tohoto neznámého muže přijme policie na známé lince 158, anebo kterákoliv policejní služebna.