Na místě se údajně podle policeního mluvčího i motoristů projíždějících kolem Tužinky natáčel film.

Jiný zdroj redakci informoval, že se jedná o rekonstrukci či vyšetřovací pokus Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) a krajského státního zastupitelství k případu zastřeleného muže, jenž byl nalezený vloni 29. srpna po 21. hodině na mostě přes Sázavu v Krhanicích.

Kriminalistům se podařilo zjistit, že sedmatřicetiletý mrtvý muž byl naposledy viděný  právě 29. srpna kolem 13. hodiny u benzinové čerpací stanice v Poříčí nad Sázavou. „Před nálezem se mohl pohybovat v okolí Poříčí nad Sázavou, obce Mrač nebo poblíž železniční trati," uvedla tehdy  Radka  Sandorová. „Totožnost mrtvého známe," doplnila po pár dnech, 9. září.

Už 6. září začala GIBS  stíhat dva policisty z čerčanského obvodního oddělení pro zločin těžkého ublížení na zdraví s následkem smrti a zneužití pravomoci úřední osoby. „Další konkrétní informace k případu nemohou být v současném stadiu trestního řízení zatím poskytované, neboť by to mohlo ohrozit objasnění skutečností důležitých pro trestní řízení," konstatovala opakovaně státní zástupkyně Danuše Krejčová.