„Na Oldřichově nábřeží se začátkem ledna  vloupal do rodinného domu. Odcizil televizor, starožitné věci a obrazy v hodnotě 151 tisíc korun," uvedla benešovská policejní mluvčí Diana Škvorová.

Ve stejném období se jednačtyřicetiletý zloděj násilně vloupal také do domu  v ulici Lípová, z něhož odnesl  lustr a dvě nástěnná svítidla.

„Celková škoda včetně poškození nemovitostí dosáhla  199 800 korun," upřesnila policejní mluvčí. Minulé úterý byl podezřelý  recidivista, který figuroval v celostátním pátrání, po předchozím souhlasu okresní státní zástupkyně  zatčený v Bílině na Teplicku a převezený do Benešova, kde ho kriminalisté vyslechli.

Další den už bylo  zahájené jeho trestní stíhání   pro  přečiny krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Ve čtvrtek  předstoupil obviněný před okresní soud, který souhlasil   s návrhem okresního státního zástupce na vzetí do vazby.

„Obviněný se majetkové trestné činnosti dopouštěl i v minulosti. Za uvedené přečiny mu v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na pět let," konstatovala Diana Škvorová z benešovské policie.

Objasněnost  všech krádeží, prostých i vloupáním, se vloni pohybovala přes osmatřicet procent.