„Do celorepublikové dopravně bezpečnostní akce se o Velikonočním pondělí zapojili i policisté z pořádkové a dopravní policie Územního odboru Benešov. Policejní hlídky dohlížely nejen na plynulost silničního provozu, ale také na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy, dodržování pravidel na železničních přejezdech  nebo na  používání bezpečnostních pásů a zádržných systémů," vysvětlila policejní mluvčí Diana Škvorová.

Policisté celkem zjistili 51 přestupků, z nichž 28 vyřídili na místě blokovou pokutou za 11 200 korun  a 23 jich oznámili správnímu orgánu.

Čtyři řidiči překročili nejvyšší povolenou rychlost, jedna osoba řídila pod vlivem alkoholu, dva řidiči se dopustili přestupku na železničním přejezdu a osm vozidel bylo ve špatném technickém stavu. Policisté dále uložili tři pokuty za nepoužití bezpečnostního pásu a v jednom případě za nepoužití zádržného systému.

Dopravně bezpečnostní akce se uskutečnila i v úterý. Policisté z benešovského dopravního inspektorátu v součinnosti s policejním vrtulníkem a Dálničním oddělením Mirošovice, zaměřili svoji kontrolu na silnici první třídy číslo 3 a na dálnici D1 v úseku dálničního oddělení převážně na dodržování stanovené rychlosti, způsobu jízdy a respektování dopravního značení.

Zkontrolovali 51 vozidel a zjistili 31 přestupků.  Čtyři oznámili do správního řízení a za 27 přestupků  uložili blokové pokuty v celkové výši  12 100 korun. 

Nejčastěji  řidiči nerespektovali dodržování nejvyšší povolené rychlosti, a to v patnácti případech. Na dálnici  byli pokutovaní tři řidiči za jízdu bez dálniční známky.

Diany Škvorové, PIS PČR Benešov